Idź do treści strony
 • Ikona Kontakt

  Olsztyński Park Naukowo-
  Technologiczny

  ul. Władysława Trylińskiego 2
  10-683 Olsztyn
  tel. 89 612 05 00

O nas

Olsztyński Park Naukowo – Technologiczny (OPN-T) powstał w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach PO Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013. Jest jednostką budżetową Gminy Olsztyn. Faktyczną działalność rozpoczął w 2013 r. po uroczystym otwarciu 7 listopada. Formalnie powołany został uchwałą nr XXXVIII/669/13 Rady Miasta Olsztyna z dnia 29 maja 2013 roku w sprawie utworzenia z dniem 1 sierpnia 2013 roku jednostki budżetowej pn: Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny (OPNT).

Przy Parku funkcjonuje Rada Naukowa powołana przez Prezydenta Olsztyna.

Cele główne:

- stworzyć możliwość nabycia przez firmy umiejętności konkurowania na rynku globalnym,

- wykorzystać kapitał ludzki w regionie na rzecz rozwoju inteligentnych specjalizacji,

- włączać młodzież i dzieci w obszar zainteresowania nauką, przedsiębiorczością, kreatywnością. 

W chwili obecnej w OPN-T siedzibę znalazło 65 firm, które są na różnym etapie rozwoju i zaawansowania technologicznego. To przede wszystkim firmy działające w branżach: geoinformatycznej, informatycznej, biotechnologicznej.

Olsztyński Park Naukowo – Technologiczny (OPN-T) to miejsce dla przedsiębiorstw i instytucji naukowych, w którym stymuluje się i zarządza przepływem wiedzy i technologii pomiędzy uczelniami wyższymi, instytucjami badawczo-rozwojowymi, przedsiębiorstwami oraz rynkiem, wspiera tworzenie i rozwój przedsiębiorstw innowacyjnych przy pomocy procesów inkubacyjnych.

 

Centrum Innowacji – dwa obiekty (B2  i  B3) zadedykowane dla firm, które korzystając z infrastruktury oraz wsparcia merytorycznego decydują się rozwijać swoją działalność poprzez nawiązanie współpracy z nauką oraz pragnących nabyć umiejętności do konkurowania na rynkach zagranicznych. 

Inkubator Przedsiębiorczości – (B1) przestrzeń z myślą o firmach nowo powstałych, start-upach oraz osobach planujących założenie własnej działalności gospodarczej (m.in. studentach, absolwentach szkół wyższych, pracownikach sektora nauki) zainteresowanych rozwojem innowacyjnych produktów, usług oraz technologii. dla nowych firm, start-upów, przede wszystkim nowych firm technologicznych, które mogą liczyć na szerokie usługi wsparcia  w drodze do własnego rozwoju.

Centrum Transferu Technologii -  to dwa obiekty (L1  i  L2), w których znajdują się przestrzenie laboratoryjne wyposażone (chemiczne, molekularne, technologiczne) oraz przestrzenie niewyposażone pozwalające na własna adaptację. 

Centrum Propagacji Fal Radiowych w Jonosferze – wyposażone w jonosondęVISRC2C do monitorowania stanu jonosfery i pogody kosmicznej.

Centrum Geomatyki i Nowoczesnych Technologii Satelitarnych – ultranowoczesna stacja referencyjna Multi-GNSS (GPS, GLONASS, Galileo, BDS).

Laboratorium żywności dla najmłoszych

Centrum Konferencyjne – (obiekt BK) sala konferencyjna na 270 osób, 21 inne sale konferencyjne, powierzchnia wystawiennicza, nowoczesne wyposażenie AV, mobilny system dyskusyjny, sprzęt do wideokonferencji

Restauracja (obiekt BK) z salą konsumpcyjna na 100 osób

 

Olsztyński Park Naukowo – Technologiczny to:

prawie 14 000 m² powierzchni

140 pomieszczeń biurowych o wysokim standardzie

20 nowoczesnych jednostek laboratoryjnych

22  w pełni wyposażone, klimatyzowane sale konferencyjne

Terminal do ładowania pojazdów o napędzie elektrycznym

Wirtualne biuro

Restauracja