Idź do treści strony
 • Ikona Kontakt

  Olsztyński Park Naukowo-
  Technologiczny

  ul. Władysława Trylińskiego 2
  10-683 Olsztyn
  tel. 89 612 05 00

LITERACKA Sp. z o.o.

PlotOnSpot.com to w największym skrócie portal, który przenosi cały świat fikcyjnych opowieści w realną przestrzeń na mapie. Przestrzeń, którą możemy zobaczyć, dotknąć, czegoś w niej doświadczyć. Grupą docelową są zaangażowani fani książek, filmów, komiksów i gier, kultura geek oraz osoby zainteresowane turystyką kulturową. Dzielimy użytkowników na tych, którzy dodają na mapę ciekawostki o swoich ulubionych historiach i tych, którzy aktywnie eksplorują miejsca nawiązujące do fabuły i publikują swoje doświadczenia. Portal przedłuża życie książki i filmu. Dodawanie „plotów” odbywa się społecznościowo, każdy może zostać Plotmasterem.
„Plot” to tekst + media (zdjęcia/filmy), który łączy dzieło fabularne z miejscem na mapie świata. Ploty układają się w trasy zwiedzania śladami książek i filmów, bohaterów i autorów, inspiracji i miejsc produkcji.
Portal (i aplikacja mobilna) jest adresowany przede wszystkim do odbiorcy anglojęzycznego, ale równolegle dostępna też będzie polska wersja językowa.


Portal zaspokoi potrzeby powiększającej się grupy turystów kulturowych oraz miłośników książek i filmów szukających sposobów na oryginalne i nieszablonowe spędzanie wolnego czasu (serwis dostarczy informacji na temat książek związanych z realnymi lokalizacjami oraz gotowych szlaków turystycznych inspirowanych kulturą i literaturą).
PlotOnSpot pomaga łączyć ludzi o podobnych zainteresowaniach.
Wsparcie procesu decyzyjnego przy wyborze książki lub filmu - baza danych PlotOnSpot została wyposażona w inteligentny system rekomendacyjny, promujący pozycje czytelnicze i filmy adekwatnie do upodobań użytkowników, z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, przy użyciu pełnotekstowego przeszukiwania treści ebooków wraz z elementami analizy sentymentu.