Idź do treści strony
 • Ikona Kontakt

  Olsztyński Park Naukowo-
  Technologiczny

  ul. Władysława Trylińskiego 2
  10-683 Olsztyn
  tel. 89 612 05 00

PROBIOS

Firma Probios Sp. z o.o. powstała w 2014 roku w celu prowadzenia badań z zakresu biotechnologii i mikrobiologii przemysłowej. Firmę stworzyły osoby o doświadczeniu w mikrobiologii, biotechnologii i chemii.

Głównym celem firmy jest prowadzenie prac badawczo-rozwojowych w zakresie mikrobiologii i biotechnologii przemysłowej. Probios dysponuje infrastrukturą laboratoryjną umożliwiającą prowadzenie badań i testów. Jednym z głównych kierunków tematycznych prowadzonych prac B+R jest wyszukiwanie i identyfikowanie nowych bakterii o właściwościach potencjalnie probiotycznych, a następnie badania ich cech mogących ukierunkować zastosowanie konkretnych szczepów bakterii w różnych gałęziach przemysłu. Firma skupia się głównie na możliwości wykorzystania nowozidentyfikowanych szczepów w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym i spożywczym.

Firma od początku swojego istnienia współpracuje z instytutami naukowymi i uczelniami wyższymi, m.in. z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Instytutem Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie. Probios posiada umowę o stałej współpracy z Instytutem Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie.