Idź do treści strony
 • Ikona Kontakt

  Olsztyński Park Naukowo-
  Technologiczny

  ul. Władysława Trylińskiego 2
  10-683 Olsztyn
  tel. 89 612 05 00

ATL

Firma zajmuje się specjalistycznymi tłumaczeniami (marketing, dokumentacja techniczna i inne rodzaje treści) oraz lokalizacją oprogramowania, a także usługami o wartości dodanej, takimi jak: inżynieria lokalizacji, konwersje plików, formatów, przygotowanie do publikacji elektronicznej, testowanie itd.
Realizowane projekty obejmują branże: medyczną (tzw. life sciences), informatyczną, motoryzacyjną, technologiczną (szeroko rozumianą), startupową, fintech i wiele innych.
Klientami firmy są m. in.: Microsoft, Dell, Toyota, John Deere, BMW, ROLI, Audinate, Inoage / Madrix, Audiofile Engineering, Netflix, Deutsche Bank, Pioneer DJ, Yamaha i wiele wiele innych światowych koncernów z listy Fortune 500.
Dzięki usługom ATL firmy te zwiększają swój udział na rynkach lokalnych w skali globalnej, docierając do coraz szerszych rzesz odbiorców.
Firma ATL tworzy również własne oprogramowanie do kontroli jakości oraz pracuje nad procesami i metodologią zastosowania Machine Translation w biznesie.

Specjalistyczne tłumaczenia i lokalizacja oprogramowania, w tym automatyzacja procesów (także kontroli jakości, QA) w outsourcingu poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań software’owych.
To także implementacja najnowszych rozwiązań z dziedziny tłumaczeń maszynowych, w tym Neural Machine Translation w celu optymalizacji usług, dzięki którym klienci mogą szybciej i mniejszym kosztem docierać do swoich grup docelowych, zwiększając wydajność i obniżając koszty.

Firma ATL jest na 26. miejscu w rankingu firm tłumaczeniowo-lokalizacyjnych Europy Środkowo-Wschodniej, prowadzonym przez firmę CSA Research z USA, największą, najstarszą i najbardziej wiarygodną firmę tego typu, zajmującą się tą branżą.

Usługa i procesy firmy ATL są w pełni zgodne z normą ISO 17100, ISO 18587 – posiada ona certyfikat zgodności z tą normą.