Idź do treści strony
 • Ikona Kontakt

  Olsztyński Park Naukowo-
  Technologiczny

  ul. Władysława Trylińskiego 2
  10-683 Olsztyn
  tel. 89 612 05 00

Cash lajf balans o przedsiębiorczości dla młodzieży

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przygotowało kampanię społeczno-edukacyjną „Cash Lajf Balans”. Projekt finansowany jest ze środków Funduszy Europejskich – Programu Polska Wschodnia.


Celem działań jest wzmocnienie przedsiębiorczości w makroregionie Polski Wschodniej, poprzez zachęcenie młodych ludzi do rozwoju pasji i przekuwania ich we własny biznes. Młodzież zaznajomi się z podstawowymi pojęciami z zakresu przedsiębiorczości oraz rozszerzy je o aspekty z prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Prowadzone działania mają również na celu zaznajomić młodych ludzi
z ofertą Funduszy Europejskich i wskazać, że środki europejskie mogą być wsparciem na start i rozwój ich biznesu.

Kampania jest skierowana do młodzieży w wieku 15-19 lat z pięciu wschodnich województw Polski Wschodniej (województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko – mazurskie). Działania odbędą się w okresie marzec -kwiecień 2020 r. Grupę docelową bezpośrednio są młodzi ludzie, pośrednio ich rodzice i nauczyciele.

Podstawowym elementem kampanii jest cykl ośmiu inspirujących filmów, poświęconych odrębnym zagadnieniom związanym z przedsiębiorczością i z Funduszami Europejskimi. Filmy zostały opublikowane 2 marca br. na kanale YouTube, a ich bohaterami są przedsiębiorcy z Polski Wschodniej. Filmy uzupełnia gra edukacyjna, w postaci aplikacji na urządzenia mobilne, pod nazwą „Cash Lajf Balans”. Dzięki grze młodzież przyswaja i utrwala wiedzę z zakresu przedsiębiorczości. Dowiaduje się również, że w prowadzeniu własnej firmy chodzi nie tylko o realizowanie pasji, ale także o zachowanie równowagi - między pracą a życiem prywatnym, że biznes nie będzie się rozwijał, jeśli nie wypracujemy balansu. Aplikacja jest dostępna do bezpłatnego pobrania w sklepach Google Play i App Store.


Dodatkowo nauczyciele otrzymają dostęp on-line do 8 scenariuszy zajęć nt. przedsiębiorczości do wykorzystania na lekcjach różnych przedmiotów (np. przedsiębiorczość, j. polski, informatyka). Równolegle odbędą się także angażujące konkursy, zarówno indywidualne (dla uczniów), jak i zespołowe (dla szkół). Do kampanii zaangażowano rozpoznawalnych wśród młodzieży influencerów, którzy wesprą działania w social mediach (Facebook, Instagram).


Kampanię na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej realizuje Fabryka Komunikacji Społecznej, agencja, która specjalizuje się w opracowywaniu strategii i realizacji kampanii o charakterze społecznym.


Więcej informacji o projekcie będzie można znaleźć na stronie: https://cashlajfbalans.pl/start/